Apple AR/VR gözlük WWDC 2023’te duyurulabilir


Apple’ın ilk AR/VR gözlüğü için sızıntıların ardı arkası uzun süredir kesilmiyordu. Apple, sektörün tanınmış VR mühendislerini ve analistlerini WWDC 2023’e davet etti. Yani 5 Haziran’da başlayacak WWDC 2023 etkinliğinde nihayet yeni gözlük tanıtılabilir.

Apple AR/VR gözlük WWDC 2023’te duyurulacak mı?

Apple, sanal dünya ile gerçek nesneleri birleştiren MR teknolojisine sahip bir gözlük üzerinde çalıştığı iddialarına yanıt verdi. AR/VR odaklı olacak yeni nesil cihaz, WWDC 2023 kapsamında görücüye çıkabilir. Teknoloji devi, çeşitli VR gazetecilerini ve mühendislerini etkinliğe davet ediyor.

Apple, aslında yıllardır etkinliklerine belirli kişileri davet etmesiyle biliniyor. Örneğin, Apple TV+’ın tanıtımı için Hollywood yıldızları ile röportajlar düzenledi. VR alanında tanınmış isimlerin davetiye alması ise AR/VR gözlüğünün yolda olduğunu gösteriyor.


Apple AR/VR başlığının ismi ve işletim sistemi ne olacak? İşte şirketin aldığı patentler

Apple AR/VR başlığının ismi ve işletim sistemi ne olacak? İşte şirketin aldığı patentler

Karma gerçeklik başlığı Apple Reality Pro yaklaşıyor. Şirket, birçok başvuruda bulunarak cihaz için hazırlıklarını sürdürüyor.

Söylentilere göre Apple MR gözlüğü yeni nesil ekranı ve teknolojik özellikleriyle dikkat çekecek. Bu teknolojiler arasında gelişmiş göz takip teknolojisi, hassas hareket takibi, geniş görüş alanı ve uzamsal ses özelliklerinin olması bekleniyor.

Daha önce Apple, “xrProOS” için ticari marka başvurusunda bulundu. Apple’ın paravan şirketi olduğu tahmin edilen Immersive Health Solutions, “realityproOS” ticari markası için başvuruda bulundu. Aynı şirket, başka ülkelerde de “realOS”, “Reality One”, “Reality Pro” ve “Reality Processor” için başvuru yapmıştı.

Ayrıca Apple gözlüğünün 1500 dolara varan maliyetlerde olduğu ve bu yüzden 3000 dolardan satılabileceği iddia edilmişti. 5 Haziran’da başlayacak WWDC 2023’ün iOS 17 başta olmak üzere çeşitli yazılım yeniliklerine sahip olması bekleniyor.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir